Od 16.04.2011 pływalnia Oleska Laguna, we współpracy z NIVEA Polska sp. z o.o. i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, rozpoczęła akcję „Już pływam”. Potrwa ona do końca czerwca i jest częścią programu promującego zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie, prowadzonego od 2002 roku.

W ramach programu organizowane są lekcje nauki pływania dla piętnastoosobowych grup dzieci, głównie z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej. Na pięćdziesięciu basenach w całej Polsce odbywa się cykl szesnastu zajęć, w czasie których pod okiem instruktorów WOPR dzieci uczą się pływać. Dowiadują się także, jak zachowywać się nad wodą i poznają podstawowe znaki informacyjne pojawiające się na kąpieliskach otwartych. Instruktorzy uczestniczący w akcji otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne do zajęć. Natomiast dzieci dostają komplet materiałów takich jak: książeczki z naklejkami w których przedstawiony jest świat bezpiecznych wakacji nad wodą.

Zbigniew Jasiński, absolwent PO, instruktor pływania zajął się grupką dzieci z Domu Dziecka z Sowczyc.

„Mają 8-16 lat i są z domu dziecka. Dla nich zajęcia te są wielką frajdą. Szybko się uczą, choć na początku trochę bały się głębokiej wody. W czerwcu dostaną dyplomu potwierdzające przepłynięcie 25 metrów własnymi siłami i myślę, że na tym nie poprzestaną. Do tej pory otrzymały lekcję utrzymywania się na wodzie, jak mają pracować nogi przy kraulu, a za dwa tygodnie dołączymy ręce” – mówi instruktor.

W sezonie letnim program „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” zaprasza na plaże nad Bałtykiem. „Letnia Szkoła NIVEA” będzie kontynuowała zajęcia w wodzie, a także zorganizuje gry i zabawy dla dzieci i rodziców w nadmorskich miejscowościach: w Mielnie (23-24 lipca), Krynicy Morskiej (30-31 lipca), Łebie (6-7 sierpnia), Ustce (13-14 sierpnia)

[nggallery id=”6″]