Przy współudziale pana Jana Stanisławczyka oraz Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie ponad 100 pływków ze szkół podstawowych z Olesna, Bodzanowic i Sowczyc uczestniczyło w I Gminnych Zawodach Pływackich rozegranych na pływalni „Oleskiej Lagunie”. Zawody przeprowadzono oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w 4 kategoriach wiekowych; ur w 2002 i młodsi /kl III/, ur w 2001 /kl IV/, ur w 2000 /kl V/i ur w 1999 /kl VI/. Młodzi pływacy mieli do pokonania dystans 25 m (jedna długość niecki), a szóstoklasiści startowali na dystansie 50 m.
Wyłoniono najlepszych pływaków w 3 stylach ; dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Ten ostatni obowiazywał dwie kategorie wiekowe rocznik 1999 i 2000 /kl V i VI/ W stylu dowolnym uczestniczyło 57 zawodników, w grzbietowym 66, a klasycznym 30. Rywalizacja pływacka przyniosła wiele radości samym startującym jak również obserwującym zmagania rodzicom, opiekunom .
Medaliści I Pływackich Gminnych Mistrzostw, którzy uhonorowani zostali przez gminnego koordynatora szkolnego pamiątkowymi dyplomami.

[nggallery id=”12″]