Dnia 23.06.2013 przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się I Turniej Piłki Nożnej 10-latków Olesno Cup 2013. Organizatorem Turnieju było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie przy współudziale OKS Olesno. W turnieju udział wzięła ponad 100 dzieci z 9 drużyn. Zawody odbywały się systemem grupowym.

4. Raków Częstochowa

Rozegrano prawie 30 spotkań na 3 boiskach. Po długich zmaganiach zwyciężyła drużyna MKS Kluczbork,która w finale po rzutach karnych pokonała Spartę Lubliniec.W meczu o 3 miejsce OKS Olesno uległ Pionierowi Tychy 1-3.Każdy uczestnik oprócz posiłku otrzymał pamiątkowy medal.Osobno nagrodzono także najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza,oraz króla strzelców.Nagrody wręczął Przewodniczący Rady Miasta Olesna pan Piotr Antkowiak.Po wysiłku piłkarskim drużyny przeniosły się na krytą pływalnię,gdzie skorzystały z bogatej oferty Oleskiej Laguny.