W dniu 16.06.2015R. Na pływalni w Oleśnie odbyły się I OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR PREZESA „Oleska Laguna 2015″.

Zawody zorganizowało wspólnie MCSiR w Oleśnie oraz Uczniowski Klub Sportowy GWIAZDA z Olesna (sekcja pływania). Wzięły w nich udział przedszkolaki, młodzież z klas od 1 do 6 oraz dorośli amatorzy pływania, którzy czuli się na siłach by wziąć w nich udział. Najmłodszym zawodnikom kibicowała licznie zgromadzona grupa rodziców. W sumie startowało około 150 zawodników i zawodniczek z Olesna, Praszki, Kłobucka i Lublińca. Wszyscy byliśmy świadkami pięknej sportowej rywalizacji. Na koniec zawodów każdy młody uczestnik otrzymał dyplom i słodki poczęstunek, a najlepsi medale i dyplomy.

W kategorii OPEN w zawodach wzięło udział szesnastu panów i dwie panie.
W koronnej konkurencji 50m st. dowolnym I miejsce zajął Mateusz Płotka z Olesna, II Radosław Stanik z Praszki, a III Krzysztof Juroszek z Lublińca.
W kategorii pań zwyciężyła pani Katarzyna Adamczyk-Buła z Olesna.

Za zajęcie pierwszego miejsca na dystansie 50m st. dowolnym zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchar ufundowany przez prezesa MCSiR w Oleśnie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych zawodach, o których poinformujemy na naszej stronie internetowej.