29 LIPCA 2017r. W ramach obchodów Dni Olesna, odbył się już po raz VI Turniej Streetbasket Olesno 2017 zorganizowany przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie.

Do rywalizacji o miano najlepszej zgłosiło się 15 drużyn z następujących miast:
zDolny Śląsk Basket (Wrocław), Haka Team (Kłobuck), SACHA Team (Dobrodzień), Streetballers (Olesno), Dzieci Boiska (Olesno, Kraków, Zabrze, Opole), Team Kluczbork (Kluczbork), West Ball (Zduńska Wola), SNEAKERHEAD.PL (Opole), MOSKITIERZY (Kluczbork), Voltage (Lubliniec), Jenoty na wakacjach (Koszęcin), LKS Basket Praszka (Praszka), OLKA (Opole), JASKINIOWCY (Lubliniec), COCO JAMBO (Wrocław).

Zawodnicy zmagali się w kategorii OPEN, reprezentując bardzo wysoki poziom gry. Byliśmy świadkami pięknej sportowej rywalizacji. Półfinały okazały się niezwykle zaciętą walką dostania się do finału. Drużyna zDolny Śląsk pokonała drużynę Jaskiniowców 10:4, natomiast drużyna Coco Jambo wygrała z SNEAKERHEAD.PL wynikiem 10:5. Mecz o III miejsce okazał się zwycięski dla drużyny SNEAKERHEAD.PL, która pokonała drużynę Jaskiniowców z Lublińca wynikiem 10:5.
Finał był imponujący, a gra niezwykle agresywna. Niepokonaną okazała się drużyna zDolny Śląsk, która wynikiem 11:9 pokonała drużynę Coco Jambo.

Atrakcją Turnieju okazał się Konkurs Trojek do którego zapisało się 13 zawodników poszczególnych drużyn. Zwycięzcą został Dominik Brandt zawodnik drużyny OLKA (Opole), pokonując w finale zawodnika drużyny West Ball (Zduńska Wola) i zawodnika drużyny SNEAKERHEAD.PL (Opole).

Turniej z roku na roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników uprawiających ten sport i stał się jedną z większych atrakcji rozgrywek sportowych regionu Olesna.
Zapraszamy wszystkich miłośników koszykówki do wzięcia udziału w kolejnym tego typu projekcie w przyszłym roku.