27 lipca 2019 z okazji Dni Olesna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. na oleskim Orliku zorganizowało VIII Turniej Koszykówki Ulicznej „Streetbasket” upamiętniający Klaudię Brodacką.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Mieliśmy przyjemność gościć drużyny: Żeton Team 40, Basket Kluczbork, Zdolny Śląsk, Just Do It, KKS Bejbi, LKS Basket Praszka, West Ball, Jenoty Koszęcin, SP Fifa, Żółwiki na Fali, Synergia Kluczbork, Start Dobrodzień, Mistrzowie Szkoły, Kluczbork Basket, Luzaki Kłobuck, Team Kluczbork.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsc zajęła drużyna ZDOLNY ŚLĄSK, drugie miejsce WEST BALL oraz trzecie jakże zaszczytne miejsce zespół KKS BEJBI dodatkowo odbył się konkurs rzutów za 3 punkty, w którym zwyciężył Mateusz Kasiński jak i konkurs rzutów osobistych pościgowych, gdzie zwycięzcą został Paweł Nowicki.

Dzięki hojności i wsparciu sponsorów uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami jak i medalami, które wręczyli Burmistrz miasta Olesno wraz z Sekretarzem Gminy.