Drugi rok z rzędu Dzień Piłkarza, organizowany przez Stowarzyszenie Weterani Olesno, połączony został z II Turniejem Orlika o puchar Donalda Tuska.

Na boisku rywalizowało 12 drużyn w 4 kategoriach wiekowych.

Ponad 180 piłkarzy ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminiy przybyło na piłkarskie zawody. Udział w rywalizacji wzięło 6 drużyn chłopców oraz 6 drużyn dziewcząt.

W kategorii wiekowej 2000-2001 chłopców, pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie w składzie : Filip Niejadlik, Klaus Oliver, Szymon Szczuka, Michał Jackowski, Tomasz Jendrosek, Adam Janik, Adam Chwałek, Maksymilian Klima, Natan Wnuk. Na drugiej pozycji znaleźli się piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich. Miejsce trzecie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie. W tej kategorii wyłoniono najlepszego zawodnika całego turnieju Natana Wnuka z PSP nr 2 w Oleśnie.

W kategorii wiekowej dziewczyn młodszych 2000-2001 pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej z Wachowa w składzie: Weronika Wiendlocha, Weronika Zok, Anna Respondek, Sandra Goden, Julia Kansy, Dominika Król, Natalia Baumert. Drugie miejsce zapewniły sobie dziewczyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie. Trzecią pozycję w tej kategorii zdobyły piłkarki z Publicznej Szkoły Podstawowej z Bodzanowic. Najlepszą bramkarką została Weronika Wiendlocha z PSP Wachów, natomiast królową strzelców została Nikola Ptaszyńska z PSP nr 2 w Oleśnie.

Zwycięzcami chłopców starszych z rocznika 1998-1999 okazali się podopieczni Zbigniewa Bieniasa z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie w składzie : Mateusz Belka, Patryk Ligendza, Łukasz Górski, Patryk Ogórek, Kamil Owczarski, Patryk Pawłowski, Krzysztof Rataj, Dawid Wiatr, Marcel Byndas. Drugą pozycję zapewnili sobie chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie. Trzecie miejsce uzyskali zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Najlepszym piłkarzem został Patryk Wawrzynowicz z PG nr 1 w Oleśnie, natomiast najwięcej bramek strzelił Łukasz Górski z PG nr 2 w Oleśnie.

W kategorii dziewcząt z rocznika 1998-1999 pierwsze miejsce zdobyły piłkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie w składzie: Karolina Wolny, Marta Czyrny, Anna Czyrny, Monika Roj, Ewelina Kobiałka, Zuzanna Stasiak, Karolina Sobczak, Patrycja Banasik, Natalia Flak, Weronika Kłosińska. Drugą pozycję zajęły piłkarki z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie. Trzecie miejsce przypadło dziewczynom z Publicznej Szkoły Podstaowej nr 3 w Oleśnie. Najlepszą bramkarką okazała się Karolina Wolny z PG nr 1 w Oleśnie, a najlepszym strzelcem została Natalia Flak z PG nr 1 w Oleśnie.

Na koniec turnieju każda drużyna otrzymała z rąk Zastępcy Burmistrza Olesna Jerzego Chęcińskiego puchar oraz dyplom.

Podczas trwania rozgrywek każdy zawodnik otrzymał napoje, słodycze , grilowane kiełbaski. Oprócz tego każdy z młodych piłkarzy otrzymał paczkę, a w niej słodkości, pamiątkową koszulkę oraz liczne gadżety.

Najlepsze drużyny (zwycięzcy każdej kategorii wiekowej chłopców i dziewczyn) wywalczyły prawo startu w wojewódzkich eliminacjach, które rozegrane zostaną w dniach 19 -22 września na opolskich Orlikach.

Zawody sędziowali animatorzy sportowi z oleskiego Orlika Sebastian Kopel i Zbigniew Jasiński.

Zdjęcia z turnieju Orlika 2012 o puchar Donalda Tuska w naszej galerii !!!

[nggallery id=8]