W dniu 27.07.2013r. z okazji Dni Olesna Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. zorganizowało na oleskim ORLIKU II Turniej Koszykówki Ulicznej „Streetbasket”. W imprezie wzięło udział 14 drużyn. Gościliśmy koszykarzy z Wrocławia, Lublińca, Praszki, Olesna, Zduńskiej Woli, Opola ,Strzelec Opolskich, Kluczborka , Przystajni i Ozimka Po pełnej emocji sportowej rywalizacji turniej wygrała drużyna „Hipki z Biedry” z Opola. Drugie miejsce zajęła drużyna „West Ball” z Zduńskiej Woli, trzecie „Zdolny Śląsk” z Wrocławia. W konkursie rzutów za 3 pkt zwyciężył Paweł Szwonder z drużyny „ Hoodtown.pl” Opole. Atrakcją turnieju była promocja firmy Earth Power , która badała poziom tkanki tłuszczowej zawodnikom . Turniej miał wspaniałą oprawę muzyczną, którą profesjonalnie zajął się DJ Dragon. Zwycięzcy udekorowani zostali medalami i licznymi nagrodami ufundowanym przez sponsorów.
Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom zawodów za wiele emocji sportowych, a w szczególności sponsorom, dzięki którym turniej zyskał wspaniałą oprawę, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.